Bakım & Kılavuzlar

Aşağıdaki pratik ipuçları, günlük kullanımda saatinizin korunmasına yardımcı olacaktır.

TUZLU SU   vv bakim 1 Bakım & Kılavuzlar

Her zaman denizde yüzdükten (tuzlu su) saatinizi ılık su altında yıkayınız.

KORDON vv bakim 5 Bakım & Kılavuzlar

Deri kayışı korumak için aşağıdaki durumlardan kaçınmanızı öneririz: suyla temas veya güçlü neme maruz kalma ; güçlü güneş ışığına uzun süre maruz kalma ; kozmetik ve yağlı malzemeler .

TİTREŞİM & DARBE vv bakim 8 Bakım & Kılavuzlar

Saatte titreşim ve darbelere maruz kalmayın (golf ya da tenis, dağ bisikleti). Golf veya tenis oynarken kolunuzun hareketi saatte 110 km hızı bulabilmektedir. Böyle hızlı hareketlerle ilişkili şoklar saatinizin birçok hassas parçasının zarar görmesine sebep olabilir. Şoklar dış kısımlara zarar verebilir, aynı zamanda hareketin hassasiyetini de bozabilir.

SAATİ GERİ ALMAK bakım kılavuzlar Bakım & Kılavuzlar

Saatinizi, saat yönünün tersine doğru ayarlamayın – özellikle de takvim fonksiyonuna sahip bir saatiniz varsa. Bu tarz bir uygulamadan saatiniz zarar görebilir, ancak yine de böyle bir şeye hiç gerek yok. Sadece kadran boyunca saat yönüne doğru bir kez daha döndürün.

SICAK & SOĞUK vv bakim 2 Bakım & Kılavuzlar

0 ° C veya 32 ° F’nin altında veya aşırı sıcaklık değişimlerinde 60 ° C veya 140 ° F extreme üzerindeki aşırı sıcaklıklardan kaçının .

bakim rsm Bakım & Kılavuzlar
POWER RESERVE bakım kılavuzlar Bakım & Kılavuzlar

Takmadığınız bir saatiniz varsa, en az ayda bir kez sardığınızdan emin olun . Bu, yağların ve yağlamanın yaşlanma sürecini yavaşlatır.  Bileğinizin doğal hareketi birkaç on saatlik güç rezervine sahip olan saatinizi otomatik olarak kurar

TEMİZLİK  vv bakim 3 Bakım & Kılavuzlar

Kasaları ve metal bilezikleri temizlemek ve suya dayanıklı hale getirmek için sabunlu su ile bir diş fırçası ve kurutma için yumuşak bir bez kullanın .

KİMYEVİ ÜRÜNLER  vv bakim 7 Bakım & Kılavuzlar

Bilekliğe ya da kayışa, kasaya veya contalara zarar verebilecek çözücü, deterjan, parfüm, kozmetik ürünler vb. ile doğrudan temas ettirmeyin. kompozit saatler : alkol ya da benzin gibi kimyasal ürünler yasaktır.

SU GEÇİRMEZLİK vv bakim 1 Bakım & Kılavuzlar

Saatinizin kalıcı olarak su geçirmeyeceği garantisini veremeyiz. Conta, yıpranma ile ya da kurma koluna istemeden çarpma ile etkilenebilir. Saatinize su direnci veren conta zamanla kurur ve kırılganlaşır. Saatinizin bakım zamanı geldiğinde mutlaka bu parçalar kontrol edilmeli ve gerekiyorsa değiştirilmelidir. Gövde ile saatinizin arkasındaki conta kuruduysa saatiniz artık suya dayanıklı değildir.Servis talimatlarımızda belirtildiği üzere onaylı bir VVLUXURY servisi‘nden saatinizin su geçirmez contalarının durumunu her yıl test ettirmelisiniz.

VVLUXURY YÜKSEK STANDARTLARI

100 % GÜVENLİ ALIŞVERİŞ
87 SATIŞ SONRASI SERVİS
9 YILLIK DENEYİM
1500 ÜZERİ MUTLU MÜŞTERİ

Herhangi bir soru için bize ulaşın

Bize mesaj göndermek için lütfen bu formu doldurun.
[contact-form-7 id=”176″]